0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Почнува вакцинацијата против Ковид-19, на првиот ден вакцинирање на 260 здравствени работници

Со вакцинација на двајца здравствени работници, денеска во 10:00 часот во модуларната болница во Скопје ќе почне процесот на имунизација. Пунктот во модуларната болница, каде има шест вакцинални позиции, кои ќе работи во две смени од 8 до 20 часот, а вакцинацијата ќе ја спроведуваат медицински тимови од Здравствен дом Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close