Svet.SlajderСветСвет.Портал

Републикански сенатори бараат од Бајден да го преиспита пакетот помош

Група од десет републикански сенатори побараа од американскиот претседател Џо Бајден да го преиспита неговиот пакет помош заради пандемијата во износ од речиси две илјади милијарди долари. Тие наведоа во писмодека сакаат состанок на кој ќе се разговара за компромис за кој веруваат дека може да се добие брза поддршка од двете партии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close