0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСветСвет.Портал

Републиканците поразени во Врховниот суд за клучна одлука за гласање по пошта

Врховниот суд на САД донесе одлука дека гласачките ливчиња за претседател од Пенсилванија, клучни за шансите на Доналд Трамп да биде реизбран, ќе се сметаат за валидни ако бидат добиени во рок од три дена од денот на изборите, дури и ако се со нечитлив поштенски печат.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close