Svet.SlajderСветСвет.Портал

Републиканците не дадоа поддршка на пакетот економска помош предложен од Бајден

Без поддршка од републиканците, во американскиот Сенат, демократите ги презедоа првите чекори за усвојување на пакетот економска помош од последиците од пандемијата вреден 1.900 милијарди долари, што беше предложена од претседателот на САД, Џо Бајден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close