БалканБалкан.Портал

Република Српска прогласи вонредна состојба поради коронавирусот

Собранието на Република Српска денеска прогласи вонредна состојба поради епидемијата на коронавирусот.

Бања Лука, 28 март 2020 (МИА) – Собранието на Република Српска денеска прогласи вонредна состојба поради епидемијата на коронавирусот.

Собранието, на посебна седница одржана во Бања Лука, ја усвои Одлуката за прогласување вонредна состојба за територијата на Република Српска поради епидемиолошката состојба со коронавирусот, пренесува РТРС.

Одлуката стапува на сила наредниот ден од денот на објавување во Службен весник на Република Српска. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close