БалканДописници Свет

Репортери без граници: Српските власти ја искористија кризата за блокада на новинарството

Во Србија, која заедно со Црна Гора и Бугарија е една од трите земји со најслаб учинок во областа на слободата на медиумите во ЕУ и на Балканот, нема политичка волја за заштита на новинарите, изјави за Гласот на Америка (РСФ) Павол Салај, претставник на невладината организација Репортери без граници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close