0_Македонија.ПорталОпштество

Репортери без граници: Северна Македонија за две места повисоко, но со критики

Две места повисоко, но критиките остануваат. Од 92-ро, Северна Македонија се најде на  90-то место на индексот на Репортери без граници (РБГ). Изминатата 2020 е претставена како вонредна година во Северна Македонија, во која беше распуштено Собранието, на власт дојде техничка влада, а предвремените парламентарни избори се одложија поради пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close