Svet.SlajderСветСвет.Портал

Репортери без граници поднесе тужба против саудискиот принц поради убиството на Кашоги

Организацијата Репортери без граници поднесе тужба во германското Јавно обвинителство против саудискиот престолонаследник Мухамед бин Салман и други високи владини претставници за убиството на новинарот Џамал Кашоги, соопши судот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close