Svet.SlajderСветСвет.Портал

Репортери без граници го тужат саудискиот принц за убиството на Кашоги

Организацијата Репортери без граници (РСФ) денеска соопшти дека поднела кривична постапка пред германски суд против саудискиот престолонаследник принцот Мохамед бин Салман за „злосторства против човештвото“ во убиството на новинарот Џамал Хашоги.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close