ЕвропаЕвропа.Портал

Репортери без граници: Белоруските новинари се во катастрофална ситуација

Новинарите во Белорусија се соочени со „катастрофална ситуација“, изјави денеска во Вилнус генералниот секретар на организацијата Репортери без граници (РСФ), Кристоф Делоар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close