0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштество

Реновиран објектот на армиските Ренџери

Објектот на армиските Ренџери во касарната „Илинден“ после 50 години целосно е реконструиран. За неговото реновирање кое опфаќа 4.000 квадратни метри, а ќе го користат наште елитни единици, потрошени се 44 милиони денари. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close