0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултатиФудбал

Реми на отворањето на седмото коло од ПМФЛ

Нерешено 1:1 заврши натпреварот одигран попладнево во Велес меѓу домаќинот Борец и гостите од Скопје, Работнички. Со оваа средба е отворено 7. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Back to top button
Close
Close