0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаХроникаХроника.Портал

Ременски не чувствува вина за случајот „Рекет“

Пратеничката Фросина Ременски откако даде исказ во Кривичниот суд пред судија на претходна постапка за случајот „Рекет“ во изјава за медиумите рече дека не чувствува вина и оти очекува Обвинителството да го докаже тоа што ѝ го става на товар. Сè додека не биде докажана вина со правосилно судско решение, вели, таа е невина.

Back to top button
Close
Close