Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Рекордни, речиси 2000 нови случаи во БиХ, 22 починати

Во изминатите 24 часа, тестирање на вкупно 3.891 лабораториски примероци беше спроведено во БиХ, а коронавирусот е потврден кај 1.912 лица, што е најголем број на случаи за еден ден од почетокот на пандемијата.

Back to top button
Close
Close