0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Рекордни 870 случаи на Ковид-19 и нови мерки, задолжителна маска и забрана за групирање на отворено

Нови рекодни 870 случаи на Ковид-19 беа регистрирани вчера, додека Собранието доцна синоќа го донесе Законот за заштита на населението од заразни болести, со кој стапуваат на сила мерките на Владата за носење маска на отворено, групирање на отворен простор и задолжителна самоизолација во период на тестирање.

Back to top button
Close
Close