0_Web_АктуелноБалканБалкан.Портал

Рекордни 2.243 новозаразени лица во Бугарија

Во Бугарија во изминатите 24 часа се потврдени нови 2.243 случаи на заразени со коронавирус, од направени 7.659 тестирања, што е најголем дневен биланс од почетокот на епидемијата.

Back to top button
Close
Close