БалканДописници Свет

Рекордни 19 жртви на Ковид-19 вчера во Косово

Бројот на жртви на пандемијата на Ковид-19 во Косово се искачи на вкупно 904 од појавата на болеста, откако во изминатите 24 часа се регистрирани 19 починати, што претставува нов црн рекорд на жртви на епидемијата во еден ден, јави дописникот на МИА од Приштина.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close