БалканДописници Свет

Рекордни 19 жртви на Ковид-19 вчера во Косово

Бројот на жртви на пандемијата на Ковид-19 во Косово се искачи на вкупно 904 од појавата на болеста, откако во изминатите 24 часа се регистрирани 19 починати, што претставува нов црн рекорд на жртви на епидемијата во еден ден, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close