Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рекордни 12.363 тестови за еден ден на Кипар, потврдени 268 случаи на Ковид-19

Министерството за здравство на Кипар соопшти дека биле направи рекордни 12.363 тестови за еден ден, бројка речиси три пати поголема во споредба со просечниот број дневни тестови, а беа потврдени 268 случаи на Ковид-19, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close