ЕвропаЕвропа.Портал

Рекордни 1.747 новозаразени во Австрија

Во Австрија се регистрирани рекордни 1.747 новозаразени со коронавирусот, и иако се работи за корегирани податоци, ваква бројка немаше ниту на врвот на првиот бран од епидемијата во земјата.

Back to top button
Close
Close