ЕвропаЕвропа.Портал

Рекордна загуба на „Рено“ во 2020 година

Францускиот производител на автомобили „Рено“ забележа рекордна загуба во 2020 година, бидејќи пандемијата на коронавирусот се одрази на нејзините резултати и оваа година ќе тежнее кон неговите перспективи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close