Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Рекордна гледаност на „Врба“, екипата на филмот вечер на средба со публиката во „Милениум“ 

За дваесет дена прикажување „Врба“ ги собори рекордите на гледаност. Филмот досега го видоа повеќе од 20.000 илјади гледачи во кината „Синеплекс“ и „Милиниум“ во Скопје и во речиси сите градови од земјава, соопшти продукцијата. 

Back to top button
Close
Close