0_Web_АктуелноСветСвет.Слајдер

Рекорден раст на новозаразени со коронавирус во Сиднеј

Најголемиот град во Австралија, Сиднеј, забележа рекорден дневен раст на нови инфекции со коронавирус. Во последните 24 часа, регистрирани се 239 нови случаи - највисок број од почетокот на пандемијата.

Back to top button
Close
Close