Svet.SlajderСветСвет.Портал

Рекорден број жители на Хонг Конг се селат во Тајван

Речиси 11.000 жители Хонг Конг се преселија во Тајван во 2020 година, што е речиси двојно повеќе од една година претходно, а откако Пекинг воведе закон за национална безбедност во градот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close