Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Рекорден број заразени со Ковид-19 во еден ден во Велика Британија

Британија пријави 6.643 нови случаи на зараза со Ковид-19, што, според официјалните податоци, претставува рекорден број на инфицирани лица за еден ден и е знак дека државата ја погодил вториот бран на пандемијата.

Back to top button
Close
Close