0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Рекорден број заразени – 934 од 2748 тестирања, пет починати, резултати од мерките за четири недели

Во претходното деноноќие беа регистрирани 934 новозаразени со коронавирусот од 2748 тестирања, што е најголем број на инфицирани во едно деноноќие од почетокот на пандемијата. Пет лица починати, а 434 оздрвени.

Back to top button
Close
Close