Svet.SlajderСветСвет.Портал

Рекорден број починати од коронавирус во Русија за еден ден

Рекорден број смртни случаи, 439, се регистрирани денеска во Русија, како резултат на последици од коронавирусот, со што вкупниот број починати достигна 32.032.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close