ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Рекорден број новозаразени во Украина

Во последните 24 часа во Украина се регистрирани 20.341 заразен со коронавирусот, што е највисок дневен биланс од почетокот на пандемијата, соопшти министерот за здравство Максим Степанов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close