Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Рекорден број хоспитализирани пациенти заразени со Ковид-19 во Франција

Од 28.029 пациенти во болниците, 3.270 се лекуваат на интензивна нега. И бројот на хоспитализирани и бројот на пациенти на интензивна нега е најголем оваа година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close