0_Магазин.ПорталСцена

Рекорд: Сер Дејвид Атенборо собра милион следачи за помалку од пет часа

Познатиот натуралист го отвори својот Инстаграм профил, нагласувајќи дека решил така да му помогне на „светот во неволја“... - Одлучив да го направам овој чекор, да истражам нов облик на комуникација, оти, како што сите знаеме, светот е во неволја!, рече Атенборо во видеото на Инстаграм.

Back to top button
Close
Close