0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderShoqëri

Rekord prej 870 rastesh të Kovid-19 dhe masa të reja, maskë e detyrueshme dhe ndalesë për grupim në ambient të hapur

Një rekord i ri prej 870 rasteve të Kovid-19 u regjistrua dje, ndërsa Parlamenti e miratoi Ligjin për Mbrojtjen e Popullsisë nga Sëmundjet Infektive mbrëmë vonë, me të cilin hyjnë në fuqi masat e Qeverisë për mbajtjen e maskës në ambient të hapur dhe për grupimin në ambient ​​të hapur, si dhe për vetëizolimin e detyrueshëm gjatë periudhës së testimit.

Back to top button
Close
Close