БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Реконструкција на грчката Влада, промени во неколку министерства, Дендиас останува во МНР

Промени во неколку министерства и промена на позицијата владин портпарол, направи грчкиот премиер Кирјакос Мицотакс при денешната реконструкција на неговата Влада, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close