Дописници МКДОпштински вести

Реконструкција на централниот објект на детската градинка во Валандово

Градежните активности на целосното обновување на детската градинка „Калинка“ во Валандово стигнаа до реконструкција на нејзиниот централен објект кој се преобразува во современ и енергетски ефикасен.

Back to top button
Close
Close