СветСвет.Портал

Реконструкција на јапонската Влада

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе го реконструира својот кабинет во кој помеѓу новите министри се и две жени и синот на поранешниот премиер Јуничиро Коизуми, Шинџиро Коизуми

Back to top button
Close
Close