0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Реконструирана улицата „Востаничка“ во Општина Кисела Вода

Екипите на Град Скопје ја завршија реконструкцијата на улицата „Востаничка“ во општината Кисела Вода. Оваа сообраќајница се реконструираше на потегот од улицата „Црниче“ до улицата „Свети Наум Охридски“. На делницата долга 1.100 метри се обновени коловозот и рабниците, а се реконструирани и тротоарите со замена на бекатон-плочките, онаму каде што било неопходно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close