0_Спорт.ПорталФудбал

Реина може да потпише двегодишен договор со Лацио

Голманот Пепе Реина наскоро ќе стане играч на Лацио, тврди „Скај Спорт Италија“.

Рим, 23 август 2020 (МИА) – Голманот Пепе Реина наскоро ќе стане играч на Лацио, тврди „Скај Спорт Италија“.

Голманот, кој на 31 август наполни 38 години, ќе потпише двегодишен договор со римјаните во понеделник или вторник.

Реина е член на Милан, а неговиот договор со „росонерите“ е со важност до летото 2021 година.

Изминатата сезона Реина ја мина на позајмица во Астон Вила. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close