0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderShoqëri

Regjistrohen 314 raste të reja me Kovid-19, tetë viktima dhe 210 të shëruar

Sipas të dhënave nga Instituti i Shëndetit Publik, prej 2.161 testeve të kryera në 24 orët e fundit janë regjistruar gjithsej 314 raste të reja me Kovid-19 edhe atë në: Shkup - 179, Kavadar - 17, Prilep - 16, Veles - 12, Ohër - 11, Tetovë - 10, Manastir - 7, Dellçevë - 6, Gjevgjeli dhe Negotinë – nga 5, Kumanovë, Gostivar, Strumicë, Strugë, Radovish, Demir Hisar dhe Demir Kapi – nga 4, Kërçovë dhe Krushevë – nga 3, Shtip, Shën Nikollë dhe Kriva Pallankë – nga 2, Resnjë, Probishtip, Vinicë, Vallandovë, Kratovë dhe Dojran – nga 1.

Back to top button
Close
Close