0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Регистрирани осум нови случаи со Ковид-19, нема починати

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.265 тестирања, а регистрирани се осум нови случаи со Ковид-19 од: Скопје - 3, Струмица – 2, Куманово, Велес и Кичево – по 1. Не се регистрирани нови починати лица. Регистрирани се 72 оздравени пациенти од: Скопје – 23, Куманово, Прилеп и Кичево– по 7, Гостивар и Охрид – по 6, Битола – 5, Тетово – 4, Радовиш – 3, Штип – 2, Струмица и Дебар – по 1, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close