0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Регистрирани нови 627 случаи на Ковид-19, 47 починати лица и 765 оздравени

Во последните 24 часа се регистрирани 627 нови случаи на Ковид-19, 47 починати и 765 оздравени пациенти, информира Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close