0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Регистрирани нови 33 случаи на Ковид-19, починати 11 лица

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3777 тестирања, регистрирани се 33 нови случаи на КОВИД-19, 92-ца пациенти се оздравени и 11 починати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close