0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Регистрирани четири нови случаи со Ковид-19, еден починат и 68 оздравени пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.074 тестирања, а регистрирани се четири нови случаи со Ковид-19 од: Скопје, Прилеп, Тетово и Кочани – по 1. Пријавено е едно починато лице од Скопје (80г). Лицето е починато во болнички услови, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close