0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Регистрирани четири нови случаи на Ковид-19, еден починат и 14 оздравени пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 1.337 тестирања, а регистрирани се четири нови случаи со Ковид-19 од кои три во Скопје и еден во Прилеп. Пријавено е едно починато лице од Скопје (66 г), во болнички услови, соопшти Министерството за здравство. Регистрирани се и 14 оздравени пациенти и тоа од Скопје 8, Куманово 3 и од Прилеп, Неготино и Македонска Каменица по 1.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close