0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Регистрирани 721 случај, 171 оздравени и седум починати

Регистрирани се 721 нов случаj на КОВИД-19 во изминатите 24 часа од 3816 тестирања,  соопшти Министерството за здравство. Од нив,  334 се во Скопје, Прилеп – 56, Кавадарци – 52, Неготино – 34, Велес – 26, Охрид – 24, Битола – 23, Куманово –22, Тетово – 18, Струмица – 16, Гевгелија – 15, Крива Паланка – 14, Гостивар – 13, Струга – 10, Богданци – девет, Кичево и Делчево по осум, Крушево - седум, Штип – шест,  Кочани и Ресен по пет,  Свети Николе – три, Дебар, Пробиштип,  Виница, Валандово и Кратово по два случаја и по еден во Берово, Демир Хисар и Пехчево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close