0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Регистрирани 67 нови случаи на Ковид-19, починати 31, оздравени 782

Во последните 24 часа се направени 1169 тестирања, а регистрирани се 67 нови случаи на КОВИД-19, од кои најмногу во Скопје 28, Куманово – 8, Гостивар и Охрид – по 4, Прилеп, Тетово, Битола, Кавадарци и Штип – по 3, Струга, Кичево и Ресен – по 2, Свети Николе и Кратово – по 1, соопштија од Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close