0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Регистрирани 61 случај со Ковид-19, починати 11, оздравени 440 пациенти

Во последните 24 часа се направени 678 тестирања, а регистрирани се 61 случај со Ковид-19, од кои најмногу во Скопје - 35,  по што следи Кавадарци  со седум нови случаи.  По три новозаболени има во Тетово, Прилеп  и во Штип, по два во  Охрид, Струга и Кочани, а по еден во Куманово, Гостивар, Велес и во Крива Паланка. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close