0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Регистрирани 593 прекршоци за неносење маски за лице

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице се регистрирани 593 прекршоци, соопшти МВР.

Back to top button
Close
Close