0_Македонија.ПорталПолитика

Регистрирани 533 прекршоци за неносење маски

За неносење лична заштита на лице регистрирани се 533 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Скопје, 18 септември 2020 (МИА) – За неносење лична заштита на лице регистрирани се 533 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19. цр/сп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close