0_Македонија.ПорталОпштествоПолитикаХроникаХроника.Портал

Регистрирани 458 прекршоци за неносење маска

Во текот на минатиот ден регистрирани се 458 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, на територијата на државава, информира Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close