0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Регистрирани 455 прекршоци за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата регистрирани се 455 прекршоци за неносење маски за лична заштита од КОВИД-19.

Скопје, 9 јули 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата регистрирани се 455 прекршоци за неносење маски за лична заштита од КОВИД-19.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19. вј/дма/

Back to top button
Close
Close