0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Регистрирани 383 нови случаи на Ковид-19, седум починати и 95 оздравени

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се регистрирани 383 нови случаи на Ковид-19, седум болни починале, а оздравени се 95 пациенти. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close