0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Регистрирани 359 прекршоци за неносење маски во изминатите 24 часа

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 359 прекршоци.

Скопје, 3 август 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 359 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи денеска апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19. цр/вг/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close